Web Tasarım ve Programlama alanında öğrendiğim bilgileri aktarmak üzere kendime ait Blog sitesi ramazanapaydin.com’u kurdum. Yazmış olduğum makaleler kesinlikle alıntı değil okuduğum kitaplardan edindiğim bilgiler ve tecrübelerdir. Makalelerimdeki kodlar örnekler ile desteklenmektedir.

    Ben kimim ? Aslen Hatay’lıyım fakat Osmaniye’de yaşamaktayım. Teknolojiden uzak bir bölgede olmak biraz kötü olsada programlamayı iyi öğrenmeyi sağlıyor. İlköğretim ve ortaöğretim eğitiimimi Osmaniyede tamamladım. Lise yıllarımda genellikle Delphi7 ile uğraşmıştım, fakat bir süre sonra Python ve Php’ye yöneldim. Üniversite eğitimine 2010 yılında Akdeniz Üniversitesinde başladım ve 2012 yılında Bilgisayar Programcılığını bölüm Birincisi olarak bitirdim.

    Yıllardır öğrendiğim bilgileri değerlendirme aşamasına geldik ve ilk olarak Kod10.com kurdum.  Kod10 aslında W3school sitesinin birebir Türkçe halidir. Yaklaşık 2 yıldır bitiremediğim web sitem olan Keyney projesini ise kısa zamanda bitirmeyi hedefliyorum. Web siteleri ile çok fazla haşır neşir olduğumdan css kodlarına fazlaca ihtiyacım oluyor. Online css araçları derken Cssaraci.com‘u kurdum, fakat hala yapım aşamasında en kısa zamanda bitirmeyi hedefliyorum.

    Professional olarak HTML, CSS ve CSS3 kodlaması yapmaktayım. Tabi bu tasarım dillerine birde sunucu taraflı dil gerekli diyerek PHP’yi öğrendim. Professional olarak bilmesemde yavaş yavaş öğrenmekteyim. Her tarayıcı için aynı tasarım yapalım derken Javascript ve Jquery öğrendim. Nihayetinde Web Tasarım konusunda tecrübeliyim.

    Web Sitelerimin bir çoğunu WordPress altyapısını kullanarak hazırlamaktayım. Worpress basit kod yapısı olması tema tasarımının kolay olması beni kendine çekmişti. Bu yüzden wordpress her zaman ilk tercihimdir. Sunucuyu biraz fazla yorsada eklentiler ile bu sorunu aşmak münkün. Her neyse kısacası Webmaster’im…

    1992 Hatay/Dörtyol doğumluyum. Akdeniz Üniversitesi Akseki MYO'da Bilgisayar Programcılığını bitirdim. Freelancer olarak web tasarım işleri yapmaktayım. Boş zamanlarımda ise okuğum kitaplardan aklımda kalanları ve tecrübelerimi burada paylaşmaktayım.