Kurumsal orta ve büyük ölçekli firmalar ile çalışmasıyla tanınan OTTOSİSTEM şirketinin bugün tanıttığı EMLAK PRO v2 sistemi, sahibindenin sahip olduğu “Emlak Ofisime” rakip olabilecek kadar başarılı bir çalışma. Özellikle orta ölçekli şirketler için kesinlikle ideal, güçlü emlak sistemi olduğunu düşünüyorum.

  Sistem uzun süredir geliştirilmekte olduğundan çok fazla özellik eklenmiş ve öğrenmek için biraz zaman harcamanız gerekiyor. Gerek çalışma gerekse tasarım olarak her açıdan sorunsuz bir sistem olarak göze çarpıyor. Aynı zamanda otomasyon sistemi olarakda kullanması düşünülüyor, fakat bu işlem için “Akıllı Emlak” adında Portföy yönetimi sistemi, kısa zamanda çıkarılacak.

  Emlak Sistemine ilk göze çarpan elbette arayüz tasarımı widgetler ile donatılan arayüz panelden bir kaç tık ile rahatça değiştirilebiliyor. Yeni teknolojiler ile kodlama yapıldığından eski tarayıcılarda bazen sorun çıkarabilmekte, fakat kim İnternet Explorer 8 kullanmak ister ki! Yinede IE8 desteğini mevcut. Sayfayı yavaşlatabilecek kadar ağır javascript ve css dosyası kullanılmamış, resim ağırlıklı olduğundan çok fazla yazı yok. Bu durum SEO açısında kötü olsada emlak sistemleri genellikle resim ağırlıklı olmaktadır. Önbellekleme sistemi olduğundan sayfa 1 saniyeden daha kısa sürede açılmakta, resimlerin olması pek etkilemiyor. Çünkü resimler otomatik olarak küçültülüp sıkıştırılıyor. İlan sayfasında dokunmatik destekli basit ve etkili slider kullanılmış. Sayfa altında bulunan harika ise ilanın yerini görme açısında önem arz etmektedir.

  Şuana kadar gördüğüm sistemler içerisinde 2 Farklı paneli bulunan Emlak sistemi yok.  Üyeler için front panel ve editör veya yöneticiler için Admin paneli mevcut. Front panel %90 oranında Responsive (Ben 3d Tasarım diyorum 🙂 Mobil-Tablet-PC) olarak tasarlanmış. Sade bir arayüze sahip olan front panelin kullanımı çok kolay, fakat bu kısımda gözüme çarpan bir sorun mobilden front panele girildiğinde ilan eklemek isterseniz resim eklemede sorun yaşayabilirsiniz. Çünkü ilana resim eklemek için Flash kullanılıyor.

  Admin paneli ise diğer Emlak sitelerindekilerine göre karmaşık yapıda değil. Sade, basit ve gözü yormayan renkler ile yapılmış. Veritabanı ve Resimleri yedekleme, anlık log kaydı, otomatik güncelleme, vitrin ilan,özel ilan, gibi saymakla bitmeyecek özellikler mevcut. Kullanıcı yetkilendirmesi 5 farklı gruptan oluşmakta. İsterseniz bayi sistemi olarak da kullanabiliyorsunuz. Onayınız olmadan üyeler ilan ekleyemiyor.

  Daha anlatacak çok özellik mevcut en iyisi demoyu inceleyin. Demo için burayı tıklayın

  1992 Hatay/Dörtyol doğumluyum. Akdeniz Üniversitesi Akseki MYO'da Bilgisayar Programcılığını bitirdim. Freelancer olarak web tasarım işleri yapmaktayım. Boş zamanlarımda ise okuğum kitaplardan aklımda kalanları ve tecrübelerimi burada paylaşmaktayım.

  1 Yorum

  1. Mustafa - Ocak 25, 2016 01:34

   Hocam sizi tebrik ederim çok güzel çalışmalar yapıyorsunuz.

  Yanıtlayın